Princ z Persie:písky času

16. července 2010 v 16:06 | Kattyss |  Filmy, seriály
Americký film Princ z Persie vychází z počítačové hry stejného jména. Na tyto filmy se většinou kouká spatra, ale to není tento případ. Princ z Persie se tvůrcům povedl a má našlápnuto na divácký úspěch.

Znáte to asi sami, prostě taková pohádka. Byl jednou jeden princ... Hlavní hrdina, nevlastní syn vládce Persie, potká krásnou princeznu, která chrání zázračnou dýku umožňující vrátit čas. Tím spolu bojují proti temným silám, které se snaží ovládnout svět. Dýka je tak nástrojem velké moci a když skončí ve špatných rukách vše se zhroutí.

Velká bitka začíná

O děj filmu ani tak nejde. Ale esem v rukávu filmu je hlavní hrdina Princ Persie. Ten tak uvolněně proplouvá filmem mezi bitkami a odběhnutím k romantice. Některým snímek svým humorem může připomínat Piráty z Karibiku, ale s více bojovými scény.
Jake Gyllenhaal svou roli perského svalovce Dastana zvládá bravůrně. Jen princezna Tamina je trochu krkolomná. Gemma Arterton moc nezapadá do představ romantické princezny, ale svou úlohu nakonec zvládá dobře. Na filmu oceňujeme minimální zásah v použití počítačových efektů, jako bychom se vrátili zpět k ručnímu řemeslu a kaskadérské práci. Většina povedených akcí tak závisí na fyzické náročnosti a dobré kondici herců. Nápaditá choreografie bojových scén film zase pěkně oživuje.
Princ Persie

Pohádka jak má být

"Moc rádi otevíráme divákům dveře do nových světů, které zatím neměli možnost prozkoumat," říká producent Jerry Bruckheimer. "A starověká Persie je jedním z nejúžasnějších světů vůbec. Má neuvěřitelně bohaté tradice obrazotvornosti a fantazie a my jsme se tomu ve filmu Princ z Persie: Písky času snažili složit poklonu. Ohromí diváka svou nápaditostí, velkolepostí a fenomenálními akčním scénami."
Dastan se nestal princem na základě svého původu, ale bylo mu to souzeno. Sirotek bez střechy nad hlavou se dostal do perské armády. Po nějaké době si jeho talentu všiml král Šaraman a Dastana adoptoval. Mladý bojovník si svou odvážnou a vzpurnou povahu ponechal i přes to, že vyrůstal v královské rodině.
Princ Persie

Perský princ a Tamina, jako voda a oheň

Dastan, který touží dokázat ostatním, že je více než schopný bojovník, vede útok na Alamút, mírumilovné a posvátné město, v němž se podle zpráv špehů hromadí zbraně. Ve skutečnosti se tam ale ukrývá mnohem tajemnější poklad - legendární Písky času, které smrtelníkům umožňují obracet tok času. Dastan získá prastarou dýku se skleněným jílcem a spojí své síly s Taminou, odvážnou mladou alamútskou princeznou, jejíž rodina strážila Písky času po celá staletí a která udělá cokoliv, aby je ochránila.
Dastan a Tamina jsou od samého počátku jako voda a oheň, jsou nuceni přežít pouť vražednou pouští i úklady nepřátel. Během pátrání po vrahu svého otce krále Šaramana zjistí, co doopravdy znamená být princem. Vynaloží tak veškeré své síly a dovednosti bojovníka při kterém mu ochotně asistuje rafinovanost, kterou disponuje Tamina. Jak nakonec boj dobra se zlem dopadne se přesvědčíme záhy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama