Pařba ve Vegas

29. června 2010 v 17:37 | Kattyss |  Filmy, seriály
Pařba ve Vegas
Původní názevThe Hangover
ŽánrKomedie
Délka100 minut
ZeměUSA
JazykAngličtina
DistribuceWarner Bros. Pictures
Premiéra5. červen 2009
Rozpočet35 miliónů $
Tržby467,322,503 $
Ocenění*Golden Globe Award for Best Motion Picture - Musical or Comedy
*jeden z nejlepších filmů roku udělovaným American Film Institute
*ocenění od Detroit Film Critics Society
*ocenění BAFTA
Filmový štáb
RežieTodd Phillips
ProdukceTodd Phillips
Daniel Goldberg
ScénářJon Lucas
Scott Moore
Todd Phillips
Jeremy Garelick
HudbaChristophe Beck
KameraLawrence Sher
StřihDebra Neil-Fisher
Obsazení
Bradley Cooper
Ed Helms
Zach Galifianakis
Heather Graham
Justin Bartha
Jeffrey Tambor
Předchozí a následující díl
The Hangover 2 (2011)
Odkazy
(en) Detail filmu na IMDb
Detail filmu na ČSFD
Detail filmu na ČFN
Detail filmu na FDb
Pařba ve Vegas (v originále anglicky The Hangover) je americká komedie, kterou režíroval Todd Phillips. Film byl vytroben firmou Legendary Pictures pro Warner Bros. Pictures. V hlavní roli účinkují Bradley Cooper, Ed Helms, Zach Galifianakis, Justin Bartha a Heather Graham.
Děj je o čtyřech přátelích, kteří cestují do Las Vegas, aby oslavili rozlučku se svobodou jejich kamaráda Douga, který se má za dva dny ženit. Ráno se však vzbudí, z noci si nepamatují absolutně nic, chybějí jim některé věci a navíc ztratili Douga... Děj filmu je inspirován skutečnými životními nehodami, svoji premiéru měl 5. června 2009 v Severní Americe. Kritiky byl film vřele přijat, tržby byly více než úspěšné a navíc film vyhrál Zlatý glóbus.

Děj

Doug (Justin Bartha) si bere za dva dny Tracy (Sasha Barrese). Jeho přátelé - Phil (Bradley Cooper), Stu (Ed Helms) a jeho budoucí švagr Alan (Zach Galifianakis) - ho berou na rozlučkovou párty se svobodou do Las Vegas. Na cestu jim otec Tracy (Jeffrey Tambor) půjčuje svého oblíbeného automobilového veterána z dílny Mercedes. Ubytují se v hotelu a kasínu Caesars Palace. Večer pak jdou na střechu hotelu, aby zapili jejich noční jízdu. Druhý den ráno se tři přátelé probouzejí, z předešlé noci si nic nepamatují a brzo si uvědomí, že jim chybí Doug. Objevují se záchytné body: pokoj je v hrozném nepořádku, v koupelně mají tygra, najdou dítě v šatníku, Stuovi chybí zub, vzácný prstýnek a má účet za 800$, venku je jedna z jejich matrací napíchnutá na soše, Phil má na ruce nemocniční náramek a sluha jim příváži kradené policejní auto, které získali předešlou noc.
Jejich záchytné body je zavedli do nemocnice, kde jim doktor vysvětlil, že mají v krvi stopy po "roháči" (rohypnol), který vysvětluje jejich výpadek paměti a dodal, že přišli z nějaké svatby. Když najdou kapli dozví se, že si Stu, i přes plánovanou svatbu s jeho přítelkyní Melissou (Rachael Harris), vzal prostituku Jade (Heater Graham), která je matkou nalezeného dítěte. Krátce poté, co vyjdou z kaple, je zastaví dva asijští gasteři, začnou mlátit do policejního auta a křičí "Kde je?!". Zmatení přátelé jedou vrátit Jade její dítě, avšak krátce na to je zadrží policisté, praví majitelé jejich kradeného auta. Díky Philově dohodě je pocisté propustí. Když znovu získají jejich zázrakem neponičený Mercedes, uprostřed Las Vegas nalézají v kufru nahatého asijského muže (Ken Jeong). Muž na ně zaútočí páčidlem a uteče. Alan se přiznává, že jim do alkoholu na střeše nasypal rohypnol v domění, že to je extáze. Když se vrátí zpět do hotelu nalézají v pokoji Mike Tysona, který hledá svého tygra. Tyson srazí Alana na zem a přikazuje jim, aby jeho mazlíčka dostali zpět do jeho sídla. Přátelé tak nadrogují tygra "roháčema" a uvnitř Mercedesu ho převáži k sídlu Tysona. Během jízdy však nabourají a tygr roztrhá iteriér auta. Když je tygr vrácen, Tyson jim ukazuje bezpečnostní záznam, který by jim pomohl najít Douga.
Při pokračování jejich hledání narážejí na gangstery, kteří jak se ukazuje, jsou vedeni nahým mužem, kterého našli v kufru jejich auta, asijským gangsterem jménem Leslie Chow. Podle Chowa mají mít u sebe 80 000$ , které minulou noc náhodně získali. Chow je požaduje zpět výměnou za Douga, kterého unesl. V bezmoci, že nemají dostatek peněz, využívá Alan schopnosti počítání karet ve hře blackjack. Peníze splatí Chowovi, ten však unesl jiného Douga, který se ukazuje jako dealer, který prodal Alanovi "roháče". Po rozhovoru s Dougem, překupníkem drog, si Stu uvědomí, že v Las Vegas nejdou otevřít hotelová okna a proto jejich matrace na soše musela být shozena ze střechy, kde nejspíše spícího Douga z legrace zamkli. Spěchají zpět a na střeše najdou Douga unaveného a hodně opáleného. Doug má čtyři hodiny do své svatby. Před odjezdem Stu vysvětluje Jade, že nemůžou spolu zůstat jako manželé, ale na příští týden ji Stu pozve na rande. Jade mu také vyvětluje, že si svůj zub vytáhl sám v sázce s Alanem, který řekl: "Vsadím se, že Stu není tak dobrý zubař, aby si vytáhl svůj vlastní zub". Po cestě zpět na svatbu Doug objevuje 80 000$, které původně patřili Chowovi. Doug si bere Trace, Phil se štastně vrací k jeho manželce a synovi a Stu se hrdě rozchází s Mellisou. Když jejich svatební oslava končí, Alan nalezne na zadním sedadlu fotoaparát, který vysvětluje co se té noci událo. Společně se dohodnou, že se na fotky podívají jen jednou a poté je smažou.
Fotky jsou ukázané když běží na konci filmu titulky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama